Navigace

Obsah

Zpráva ředitele

Typ: ostatní
Co nás čeká v nejbližších dnech?

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci se musíme připravit na nepředvídatelné. Momentálně jsme všichni ve stejné nejistotě. Nikdo neví a odborníci se nemohou shodnout, kdy se alespoň v omezené míře otevřou základní školy. Vše napovídá tomu, že  2. 11. to nejspíš nebude (oficiální zpráva ještě nebyla zveřejněna). Snad se konkrétní informace dozvíme v pátek 30. 10. z oficiální tiskové zprávy skrze média všichni najednou.

Věřili jsme, že skoro tři týdny budou dostačující, proto aby se školy dále udržely v chodu, i proto byla distanční výuka nastavena dosavadním způsobem. Bohužel situace je stále vážnější a během příštího týdne, pokud se žáci nevrátí do školních lavic, se veškerá výuka na druhém stupni přesune do prostředí Google Classroom. Pro první stupeň z důvodu efektivity a jednoduchosti přístupu ještě zvažujeme další možnosti.

Pro zabezpečení plnohodnotné distanční výuky dítěti stačí jakékoli zařízení připojené k webové síti, které má mikrofon a kameru (notebook, tablet, mobil, nebo PC doplněné web. cam. a mikrofonem). Žákům na druhém stupni byly již před uzavřením škol zřízeny, nebo zaevidovány přístupové účty ke Google Classroom, zároveň k Gmailu. Tyto aplikace pracují v součinnosti.

Dále pedagogové využívají veškeré možnosti pro kontakt se třídou (chatové skupiny, emailové skupiny, Bakaláře apod.) Pro jakýkoliv dotaz vždy kontaktujte učitele daného předmětu.

Blíží se nám konec čtvrtletí a s tím spojená i klasifikace. Prozatím neexistuje žádný ministerský pokyn pro klasifikaci v distanční výuce, což ale neznamená, že učitelé nemohou sbírat podklady k jejímu umožnění. Největší důraz je kladen na předměty: Český jazyk, Matematika, Anglický jazyk, dále pak na všechny ostatní naukové předměty (Nj, Ch, F, D, Př, Bič, Z, Inf). Výchovné předměty nejsou v tuto chvíli prioritou.

Přeji nám všem hlavně zdraví, pevné nervy a brzký návrat do běžného chodu. Držme se!


Vytvořeno: 29. 10. 2020
Poslední aktualizace: 29. 10. 2020 14:23
Autor: Ing. Zdeněk Nagy