Navigace

Obsah

Zpráva - Lyžařský kurz

Typ: ostatní
Krásný týden na horách.

LVK Benecko - chata Šúsovka 2019

            První pololetí školního roku skončilo a na začátku druhého se naši žáci 7. třídy chystali na lyžařský kurz konaný v krásném prostředí na hranici Krkonošského národního parku v obci Benecko. Ubytování bylo zajištěno na tradiční chatě Šúsovka v bezprostřední blízkosti sjezdových i běžeckých tratí.

            Na kurz jsme odjížděli v neděli 3. 2. v 8 hodin ráno. Autobus přijel na čas společně s našimi kolegy z Gymnázia Domažlice. Za hustého sněžení a kalamitního stavu na cestách včetně dálnic jsme se vydali vstříc novým zážitkům na horách. U chaty jsme byli s mírným zdržením na cestě kolem půl druhé. Společně s dětmi jsme rychle vyložili autobus a vydali se na první seznámení s okolím. Čekal nás výstup na rozhlednu Žalý.

            Od pondělí do pátku čekal žáky přísný režim výcviku. Budíček 7:30, následně ranní hygiena a 8:00 snídaně. Po ranním občerstvení příprava na dopolední výcvik 9:00 - 11:30, oběd, polední klid a od 14:00 - 16:30 odpolední výcvik po návratu z lyží osobní volno, 18:00 večeře a po večeři přednáška, následně os. volno, hygiena a v 22:00 večerka.

            Takto nabitý program s volnějším odpolednem ve středu všechny děti bez větších obtíží zvládly. Odpolední středu žáci navštívili město Jilemnici, kde mohli vidět ledového Krakonoše a navštívili zámek s expozicí o historii lyžování.  V lyžařských dovednostech se rychle zlepšovali a tak ke konci týdne si již všichni žáci lyžování užívali. Počasí nám letos přálo, a tak jsme se mohli těšit z více jak metru sněhu, modré oblohy a teplot kolem 0 oC i počasí jistě přispělo k tomu, že se nikomu nestal žádný úraz. Po celou dobu kurzu panovala příjemná a přátelská atmosféra mezi žáky i instruktory. Všichni jsme si to užili.

            V sobotu 9. 2. jsme už jen vše sbalili a uklidili chatu. Autobus přijel kolem 10. hod a po rychlé nakládce se loučíme s Beneckem trochu smutní, ale plný dojmů a s novými přáteli vyrážíme k domovu.

Za úžasný kurz děkuji všem zúčastněným.

Jmenovitě: František Novák, Jaroslav Stýskal, Martin Novák (profesionální instruktoři), Kamila Císlerová, Petra Váchalová (obětavé třídní učitelky), Jindřiška Cvachovcová, Irena Kučerová, Margita Buchelová, (neobyčejné kuchařky) a samozřejmě všem dětem, díky kterým to bylo tak fajn!

Díky Zdeněk NagyBěžkování

Další foto v galerii :)


Vytvořeno: 22. 2. 2019
Poslední aktualizace: 26. 2. 2019 09:29
Autor: Ing. Zdeněk Nagy